0
  Giriş

İhbar ve Dosya Takip Özellikleri:

İhbar Kaydı:

Eksoft işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu doğrultuda yeni ihbarlarınızı kopyala/yapıştır yöntemi ile çok kısa sürede sisteme kaydedebilirsiniz. Sistemde manuel ihbar ekleme özelliği de ayrıca mevcuttur.

Sisteme yeni ihbar kaydı yaparken dosya sorumlusu atayabilirsiniz. İhbar otomatik olarak dosya sorumlusuna mesaj olarak iletilmekte ve seçili eksperin ekranına yeni ihbar olarak düşmektedir. Eksper aracın ekspertizini yaptığında ve kendi ekranından araç görüldü olarak işaretlediğinde ihbar otomatik olarak yeni ihbar ekranından (ihbarları takip eden ofis çalışanının ekranından) düşer. Eksperlerimiz ayrıca kendi ekranlarından ekspertizini yaptığı dosyalar için onarım süresi, özel not girebilir ve fotoğraf yükleyebilirler. Girilen veri ve fotoğraflar otomatik olarak dosya sorumlusuna iletilir.

Yazılımda tüm veriler yönetilebilirdir. Hiç bir yazılım bilgisine sahip olmadan sisteme yeni sigorta, araç markası, araç modeli, servis bilgisi, personel ekleyebilir, aynı şekilde isteğe bağlı olarak kayıtları silebilirsiniz.

Dosya Takip:

Eksoft ile hasar dosyalarınızın kaydını tutarak gelişmiş arama özelliği ile tek bir seferde evrak bekleyen, iban bekleyen, tramer bekleyen, tedarik bekleyen dosyalarınızı filtreleyebilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı sigorta şirketleri, branş, dosya sorumlusu, eksper, açık/kapalı, araştırma, çalıntı/buluntu, ağır hasar, feragat v.b. gruplarda listeleyebilirsiniz. Her dosya için farklı kullanıcılar ile özel notlar girerek dosyanın aşamalarını kayıt altında tutabilirsiniz. Dilerseniz dosya ile ilgili girilen notu eksperinize iletebilirsiniz.

Dosya takibi ile ilgili sistem özellikleri:

  • Yeni eklenen ihbarlar için sistem içinde dosya sorumlularına bilgi mesajı gönderilir.
  • Sistemde her dosya sorumlusu ana ekranda kendine ait gecikmiş (ayarlarda belirtilen süre kapsamında örn. 2 hafta) dosyaların listesini görebilir.
  • Eksperler ise anasayfada tüm geciken dosyaların listesi görebilir, isterse sigorta ve dosya sorumlusu bazında filtreleyebilir.
  • Sistemde her dosyanın gecikme süresi gün bazında listeleme de görülebilir.
  • Hasar dosyalarına dosya sorumluları tarafından notlar eklenebilir (kayıtlar personel ismi ve tarihli olarak tutulur), bu şekilde daha sonra dosya sorumlusu değişmiş olsa dahi dosya içindeki notlar sayesinde dosyanın süreci hakkında bilgi sahibi olabilir.
  • Tek bir tıklama ile eksik evrak takibi yapabilir, evrak bekleyen tüm dosyalarınızı listeleyebilirsiniz.
  • Yine tek bir tıklama ile iban, tramer sonucu, tedarik bekleyen dosyalarınızı listeleyebilirsiniz.
  • Eksperiniz tarafından henüz ekspertizi yapılamamış veya tekrar ekspertizi yapılacak araçların dosyalarını listeleyebilirsiniz.

Eksoft özellikleri hakkında daha fazla bilgi ve demo talebi için lütfen bizimle irtibata geçiniz: 0546 455 0 400